KOTKI     KOCURY     KOCIAKI     KASTRATY    NOWOŚCI    KONTAKT   MŁODZIEŻ 
MIOTY    GALERIA
     PLANY     LINKI

 

    O nas ....

czyli -nasz dom ,ogród , my , koty i psy
 

   

Jesteśmy małą  domową hodowlą kotów rasy Maine Coon na Śląsku .

Jestem z wykształcenia biologiem i zawsze wokół nas było pełno zwierząt i roślin. Zwierzęta towarzyszyły nam przez całe życie , mieszkały z nami  psy,  świnki morskie , papugi , ryby ,nawet patyczaki  ale nigdy nie mieliśmy kotów.

W 2001 roku na wystawie w Warszawie zobaczyliśmy po raz pierwszy Maine Coona i od razu pokochaliśmy te zwierzaki.

        

        

 Urzekły nas swoimi rozmiarami i dzikim wyglądem . Teraz uwielbiamy je za ich charakter :-)))

Zaczęliśmy poszukiwania koteczki , która miałaby z nami zamieszkać .  Po kilku miesiącach znaleźliśmy w fińskiej hodowli Escape's 5-dniową koteczkę , której kolor nas urzekł,  i w której od razu się zakochaliśmy.   Po 4 miesiącach niecierpliwego czekania Hermiona przyleciała do nas.......

              

I tak oto zaczęła się nasza przygoda i miłość z kotami . Obecnie nasza życie jest całkowicie zdominowane i podporządkowane naszym kocim przyjaciołom . Są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny , kochamy je jak własne dzieci . Nie wyobrażamy sobie teraz bez nich naszego życia. Nie jest to już tylko  hobby  ale sens mojego życia , coś -  czego poszukiwałam cały czas.

             

To ze względu na nie przeprowadzilismy się  do dużego domu poza miastem, aby nasza gromada czuła się swobodnie.

Można powiedzieć , że to nasza rodzinka ( ja , mój mąż Filip , 23 letni Kacper oraz 18 letnia Sara) mieszkamy z kotami , a nie one z nami

     

Kociaki z naszej hodowli mieszkają w 43 państwach na całym świecie, nie tylko w Europie , ale także w  państwach azjatyckich  :

Chinach , Indonezji , Sułtanacie Brunei Darrussalam  ,Singapurze , Malezji ,  Islandii, Bułgarii ,Szwecji , Andorze , Danii, Korei Poludniowej, Grecji , USA,  Belgii,  Szwajcarii,  Rosji,  Wielkiej Brytanii,  Białorusi,  Niemczech,  Litwie ,  Austrii ,  Finlandii ,  Hiszpanii,  Francji , Włoszech,  Ukrainie ,  Czechach , Estonii ,  Łotwie ,  Portugalii,  Francji  , Lichtensteinie ,  Brazylii ,  Kanadzie , Słowacji , Węgrzech , Włoszech  , Ukrainie , Norwegii oraz oczywiście w Polsce.

Jednak pomimo wszystko najbardziej kochają nasze towarzystwo , bardzo nie lubią byc samotne. Śą zawsze najszczęsliwsze gdy nas i siebie nawzajem widzą.

   

 

Wszystkie koty mają dostęp do wszystkich pięter i pomieszczeń w naszym domu , przebywać mogą również na zabezpieczonym specjalnie dla nich tarasie i w wolierze, Pod naszą kontrolą spacerują sobie w ogródku.

Tylko mamy wychowujące kocięta są w specjalnych pokojach do tego przeznaczonych , gdzie mają cisze , spokój , a maluchy są bezpieczne.

      

Po kilku tygodniach takiego żłobka kocięta zaczynają poznawać resztę kociej rodziny i ................  naszego psa Tao oraz Haru - psa rasy Akita Inu.

Zanim pierwsza kotka przyjechała do nas nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego jakie to są cudowne zwierzęta, jaki mają niesamowity  charakter.

     

Obecnie możemy śmiało powiedzieć , że są to pół psy pół koty. Bardzo kochane , rozumne , inteligentne , przywiązane do człowieka i wierne.

 Chodzą za nami krok w krok, nawet w nocy śpią z nami. Nie można o nich  powiedzieć , ze są całkowicie niezależne jak zwykło się mówić o kotach.

    

Nasze Maine Coony są przesłodkie i uwielbiają być z ludźmi, a także tolerują inne zwierzęta  ponieważ mieszkają z nami  jeszcze 2 psy oraz kilkadziesiat rybek w 400 l akwarium.

  

Nasze koteczki są zdrowe , bardzo łagodne , przyjazne ludziom , zadbane , pod ścisłą kontrolą naszego lekarza weterynarii, zaszczepione, odrobaczone.

Wszystkie przeszły już testy FIV, FeLV z doskonałym rezultatem. Wszystkie miały testy kierunku HCM i HD na Akademii medycznej we Wrocławiu ( testy ujemne).  Kotki zostały również przebadane w Śląskiej Akademii Medycznej na obecność Microsporum Canis ( test ujemny).

  

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z wielu państw Europy i nie tylko, którzy bardzo pomogli nam swoim doświadczeniem w początkach naszej hodowli.   

    

Odnieśliśmy wiele sukcesów na wystawach w kraju i zagranicą.

Hodowla nasza należy również do międzynarodowej organizacji FiFe.

Odpowiadamy na wszystkie Pastwa maile w miarę naszych możliwości jak najszybciej.  Mamy sporo korespondencji , ale żadnego listu nie pozostawiamy bez odpowiedzi. Jeśli napiszesz do nas , a nie dostaniesz odpowiedzi to napisz powtórnie lub zadzwoń , prosimy :-)

  

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej stronki :-))

Zdjęcia , które Państwo oglądają na tej stronce są wykonane u nas w domu i zewnątrz domu do którego mają dostęp nasze zwierzęta..

Wszystkie te zdjęcia są naszą własnością i zabrania się ich kopiowania i powielania bez naszej zgody